top of page

סדנאות בועטות לצוותי עבודה בארגונים
 

אנחנו מאמינים שהצלחה אישית וקולקטיבית נמדדת ביכולת שלנו לקחת בעלות מלאה על המחשבות, הרגשות והפעולות שלנו – גם כשזה לא הכי נעים.


הסדנאות מבית Ownursh!t מייצרות מרחב ישיר, כנה ויצירתי עבור צוותי עבודה בארגונים. מרחב זה מאפשר למשתתפים להתנסות בלמידה חווייתית אורגנית ולקחת חלק בתהליך מעמיק, משחרר ומעורר. הסדנאות מתאימות לקבוצות של עד כ-20 משתתפים.

איזה נינג׳ה אני?
המשגה חדשנית של עבודת צוות

הנינג'ה היא דמות גמישה, אמיצה וסתגלנית. היא נדמית לנו כ"זאב בודד", אבל למעשה היא אלופה בסינרגיה ובשיתופי פעולה. אז נכון, בעולם העסקים אין הרבה לוחמים כרוכים בבד שחור. מצד שני, יש לא מעט צוותי עבודה – ורבים מהם מתקשים לייצר הרמוניה כבסיס ליעילות בעבודה.


סדנה זו עוזרת לעובדים ולמנהלים לזהות את דפוסי העבודה הטבעיים שלהם ושל הסובבים אותם. באמצעות המשגה חדשה של סביבת העבודה, ניתן לסייע למשתתפים לשכלל את יכולת שיתוף הפעולה שלהם כאינדיבידואלים וכצוות, ולבסס נורמות גבוהות של יעילות וביצוע. 


תוצאות צפויות: שיפור ניכר בשיתוף הפעולה; עליה באמון בין חברי הצוות

איזה נינג_ה אני.png

1.

? איזה נינג׳ה אני
הפיל הורוד
מדברים על מה לא מדברים

 

כל צוות חולק דינמיקות נוקשות, קשיים, מתחים ועניינים לא פתורים. אלו "פילים בחדר". "פילים" אלו מפחיתים את מידת שיתוף הפעולה ורמת האמון בין חברי הצוות, ומורידים את פוטנציאל  אפקטיביות הכללית.


בסדנה זו נחקור את התהליכים המודעים והלא מודעים שמתקיימים בדינמיקה של הצוות. נרוץ עם רצף של תרגילים מעולם הפסיכודרמה, הסוציומטריה והאימון, המעמיקים את יכולת ההיחשפות. חשיפת המתחים והדינמיקות הבין-אישיות מאפשרת עיבוד אפקטיבי ומשחרר של נושאים שטואטאו מתחת לשטיח.


הסדנה מתאימה לצוותים שעובדים ביחד לאורך זמן ורוצים לשכך חיכוכים, או לטפל בקשיים שכבר עלו בעבר ולא טופלו. 

 

תוצאות צפויות: עליה בגיבוש; שיפור במדדי התפוקה

הפיל הוורוד.png
הפיל הוורוד

2.

דינמיקה בריאה, דינמיקה שמחה
דינמיקה בריאה, דינמיקה שמחה:
מיפוי ומיקסום תפקידים בקבוצה

 

בכל צוות, אנשים ממלאים תפקידים חברתיים שונים – הנזהר, השונה, החברתי, המבני – מקבעים את האופן בו הם מתפקדים בצוות. לעיתים קרובות, קיבעונות אלו מקשים על האופן בו יכול צוות לבסס גיבוש, שיתוף פעולה, גמישות, אמון ויצירתיות.


חוזק של צוות נשען על יכולתם של חברי הצוות לנוע בין תפקידים שונים. סדנה זו תעזור לחברי הצוות לזהות את התפקיד הנוכחי שלהם ושל יתר חברי הצוות, לוותר בקלות על תפקידים שכבר אינם מתאימים, ולהעז לקחת תפקידים חדשים. גמישות זו תאפשר למנהלי צוותים לשכלל את עבודתם תוך כדי תנועה ולמקסם תוצאות.


תוצאות צפויות: שיפור ביכולת ההתמודדות עם מצבים משתנים; עליה בשביעות רצון

דינמיקה בריאה, דינמיקה שמחה.png

3.

קריאת המפה של האחר
קריאת המפה של האחר:
כיצד (באמת) להקשיב ולשמוע?

 

הקשיים המרכזיים של צוותים וארגונים נובעים מקצרים בתקשורת. מרבית המתחים במקום עבודה ומול הלקוחות נובעים מחוסר הבנה הדדית, ולפיכך פוגעים באפקטיביות של הצוות ובפוטנציאל הצמיחה של הארגון. 


בסדנה זו נלמד מספר שיטות קלות ליישום שיעזרו לנו להבין כיצד אנחנו קולטים את העולם באופן שונה מהקולגות והלקוחות שלנו (ויזואלית, קינטית, אודוטורית ועוד). כמו כן, נרגיש כיצד "חסימה" ו"קבלה" של רעיונות משפיעים על הדינמיקה התקשורתית בכל רגע נתון. כך נוכל להתאים את עצמנו ליצירת שיח אותנטי שיסייע לנו להשיג את המטרות שהצבנו לעצמנו.


תוצאות צפויות: שיפור התקשורת במקום העבודה; עליה במדדי פריון ותפוקה

קריאת המפה של האחר.png

4.

סדנאות העשרה אישית לעובדים שרוצים יותר

 

מטרת-העל של סדנאות אלו היא להרחיב ולהעמיק את כישורי התקשורת האישיים של העובדים  ארגון, מתוך הנחת היסוד שתקשורת היא מרכיב קריטי להצלחה. הלמידה מתבצעת באמצעות שילוב של כלים קליניים מעולם הטיפול הזוגי עם תרגולי אלתור מעולמות התיאטרון והמשחק.

נשענים פנימה
נשענים פנימה:
קונפליקט ככלי לגדילה מקצועית

 

קונפליקטים קיימים לאורך כל שכבות הארגון, ובעיקר במסגרת עבודת הצוות. מרבית העובדים אינם יודעים לנהל קונפליקטים בצורה שתוביל לגדילה ולהעמקת שיתוף הפעולה. במקום זאת, מרביתם נכנסים למערבולת רגשית שפוגעת בעבודת הצוות ובתחושת המסוגלות האישית.


בסדנה זו, נבין כיצד ניתן להשתמש בקונפליקט ככלי להעצמה אישית במסגרת עבודת הצוות בארגון. דרך מושגים מעולמות הטיפול, המשחק והאלתור, נכיר כלים שיעזרו לנו "להישען לתוך הקונפליקט", במקום לברוח ממנו, ולחוות צמיחה אישית וקולקטיבית.


תוצאות צפויות: העצמה אישית; העמקת שיתוף הפעולה בין העובדים בארגון

נשענים פנימה.png

5.

עכשיו זה ברור
עכשיו זה ברור:
שיפור התקשורת בין נשים וגברים במקום העבודה

 

תקשורת בין גברים ונשים מהווה מוקד עצום למתח בארגונים. לעיתים קרובות, עובדות ועובדים מתקשים להבין ולדייק את התקשורת עם המגדר השני – מה שיוצר אי הבנות, כעסים ותחושות עלבון.


בסדנה זו נכיר מודל תקשורת מוכח שמתבסס על ההבדל באופנים בהם נשים וגברים מתקשרים. נתרגל תקשורת טובה יותר עם המגדר השני, על מנת למקסם את רמות שיתוף הפעולה, הגיבוש וההנאה בקרב צוותים מעורבים.


תוצאות צפויות: שיפור התקשורת במקום העבודה; עליה ברמות הגיבוש ושיתוף הפעולה

עכשיו זה ברור.png

6.

אני מול הקהל
אני מול הקהל:
שפת גוף ככלי להגברת נוכחות והשגת תשומת לב

 

92% מהתקשורת שלנו אינה מילולית, אך לרוב העובדים אין הכשרה פורמלית במיומנויות שפת גוף. בסדנה זו, נתרגל טכניקות מעולם התיאטרון וה- NLP שיעזרו לנו ליצור רמות גבוהות של אנרגיה, נוכחות ומשמעת אישית. כך נוכל, כמנהלים וכאנשי מכירות, להעביר מסרים באופן עוצמתי יותר.

אני מול הקהל.png

7.

לא קשה לומר לא
לא קשה לומר לא:
יצירת תשתית לאסרטיביות חיובית

 

קושי בניהול זמן נובע לעיתים קרובות מן הקושי לומר "לא" לבקשות, לפרויקטים או לדרישות מסוימות. בסדנה זו נשחרר את התפיסות המוקדמות שלנו לגבי אמירת ״לא״. נתרגל מודל פשוט ויעיל לאמירת ״לא״ באופן חיובי ואחראי לאנשים בסביבתנו המקצועית והאישית.


אמירת "לא" בסגנון אסרטיבי לא רק שמעמיקה את שיתוף הפעולה, אלא גם מחזקת גבולות מקצועיים ומגבירה את רמות היעילות והסיפוק במקום העבודה.


תוצאות צפויות: העצמה אישית; שיפור בניהול הזמן; עליה במדדים אישיים של יעילות וסיפוק

לא קשה לומר לא.png

8.

אלתור כדרך חיים עסקית ושיווקית
אלתור כדרך חיים עסקית ושיווקית
סדרת מפגשים

 

אלתור, גמישות מחשבתית וקבלת האחר הפכו מזמן למיומנויות מקצועיות הכרחיות. אז נכון, רוב האנשים חושבים שהם

יודעים לאלתר, אבל הם מעולם לא למדו או תרגלו את אמנות האלתור לעומק.


בסדרת מפגשים זו (בין 3 ל 12- מפגשים), נתמקד במגוון עקרונות מעולם האילתור התיאטרלי ונתרגל אותם באופן עמוק, כך שנוכל ליישמם באופן מידי. הקורס מותאם למנהלים בדרגים שונים, לאנשי מכירות, ולאנשי מחקר ופיתוח.


תוצאות צפויות: שיפור במדדים אישיים של נוכחות, כריזמה וגמישות מחשבתית

אלתור כדרך חיים עסקית ושיווקית.png

9.

לפרטים והזמנות
להזמנות ובירורים התקשרו  052-6048145
או מלאו את הטופס הבא

תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם האפשרי.

פרטיכם/ן לא יועברו לאף גורם אחר.

אורך הסדנאות מותאם לצרכי הארגון והצוות – בין 1.5 שעות להכשרות של מספר ימים.

ניתן גם להזמין הרצאות לקבוצות גדולות – ימי גיבוש,  הערכות, כיף ועוד.

bottom of page